{gallery}images/baltyckie{/gallery}

Jeżeli chcecie Państwo zaoszczędzić czas i wygodnie zwiedzić Bałtyckie Stolice: Wilno, Rygę, Tallin, Helsinki oraz przepiękny Sankt Petersburg czy stolicę Rosji - Moskwę, wycieczki samolotem to oferta której szukacie. Przedstawiamy kilka propozycji wycieczek 4-5 dniowych z wylotem z Warszawy. Jeżeli interesuje Państwa wylot z innych miast prosimy o kontakt. Zapraszamy do zapoznania się z programami wycieczek oraz rezerwacji.


Dzień 1

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie 2 godziny przed wylotem. Przelot do Petersburga. Krótka objazdowa wycieczka po mieście, transfer do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 2 – Sankt Petersburg – ok. 50 km.

Śniadanie. Wizyta w Ławrze św Aleksandra Newskiego, w której znajduje się relikwiarz ze szczątkami Aleksandra Newskiego, jednego z patronów miasta, które zostały przeniesione do Petersburga na rozkaz Piotra I. Spacer na cmentarz Tichwiński, na którym pochowani są ludzie kultury, nauki i sztuki Rosji m.in.: Czajkowski, Dostojewski, Borodin, Rubinstein. Katedra pod wezwaniem św. Izaaka – przepiękna cerkiew, która została zbudowana według projektu architekta Monferranda, wnętrza katedry ozdobione kamieniami półszlachetnymi, rzeźbami, obrazami i mozaikami, wywierają niezapomniane wrażenie. Kolejnym punktem będzie symbol miasta Pomnik Piotra I „Jeździec Miedziany” - postawiony ku czci pamięci założyciela Petersburga na rozkaz Katarzyny Wielkiej. Plac Sztuk – przy którym mieści się zespół budynków muzealnych i teatralnych, zaprojektowany przez architekta Rossiego. Cerkiew Zbawiciela Na Krwi, powstała jako pomnik ku czci pamięci cara Aleksandra II, zamordowanego przez spiskowców w tym właśnie miejscu. Cerkiew jest zbudowana w stylu rosyjskich świątyń XVII wieku. Wewnątrz i na zewnątrz jest ozdobiona pięknymi mozaikami. Newski Prospekt – reprezentacyjna ulica miasta, przy której znajduje się pomnik Katarzyny II, ekskluzywne delikatesy rodziny Jelisiejów oraz katedra Kazańska ze świętą ikoną Matki Boskiej Kazańskiej. Czas wolny na Newskim Prospekcie. Obiadokolacja, nocleg.

Dla chętnych – wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim: rosyjskie pieśni i tańce ludowe, oraz „bufet rosyjski” z kawiorem, szampanem i wódką.

 

Dzień 3 – Sankt Petersburg – ok. 50 km.

Śniadanie. Przejazd na wyspę Kotlin gdzie znajduje się miejscowość Kronsztad z twierdzą. Historia miejsca jest nierozerwalnie związana z Piotrem I – założony przez niego fort miał bronić stolicy imperium. Jeszcze do niedawna, Kronsztad był zamkniętą bazą Radzieckiej Floty Bałtyckiej. Zwiedzimy również Sobór Morski, który przeszedł kapitalny remont i zachwyca swoim blaskiem. Powrót do Petersburga. Krążownik „Aurora” (z zewnątrz), który obecnie jest na stale zacumowany przy nadbrzeżu Piotrogrodzkim. Twierdza Pietropawłowska – pierwsza budowla na terenie Petersburga, której dzień założenia jest uznawany za dzień powstania miasta, na terenie Twierdzy znajduje się pierwsza cerkiew petersburska - cerkiew pod wezwaniem Piotra i Pawła, w której znajduje się grobowiec carów rosyjskich. Cypel największej wyspy w mieście - wyspy Wasilewskiej, gdzie za czasów Piotra I mieścił się port morski. Obiad w typowej rosyjskiej restauracji z muzyką na żywo. Nocleg.

Wieczorem dla chętnych – balet albo opera w jednym z teatrów Sankt Petersburga.

 

Dzień 4 – Sankt Petersburg – podmiejskie rezydencje ok. 100 km.

Śniadanie. Przejazd do Carskiego sioła, letniej rezydencji carskiej. Zwiedzanie pięknego Pałacu Katarzyny, budowanie którego rozpoczęto jeszcze za czasów Piotra I. Zobaczą Państwo wnętrza Pałacu, w tym słynną Komnatę Bursztynową, odtworzoną z okazji 300-lecia Petersburga. Oprócz zwiedzania pałacu pospacerują Państwo po parku rezydencji. Po południu przejazd do Peterhofu, który z pewnością można nazwać najpiękniejszą letnią rezydencją carską. Piotr I, natchniony widokami Wersalu zbudował swój „mały Wersal” pod Petersburgiem – Park Dolny o powierzchni ponad 102 hektarów, położony nad Zatoką Fińską, zdobią przepiękne fontanny, kaskady, rzeźby, pałacyki. Z Peterhofu do Petersburga odbedziemy panoramiczny rejs wodolotem, najpierw Zatoką Fińską a nastepnie Newą wpłyniemy do centrum miasta. Obiadokolacja, nocleg

 

Dla chętnych – nocna wycieczka „Białe noce - zwodzone mosty Petersburga”, podczas której będą mogli Państwo zobaczyć wywierający ogromne wrażenie widok otwieranych mostów przez Newę. Słynny widok otwartego mostu Pałacowego z Twierdzą Piotropawłowską w tle jest jednym z symboli Petersburga.

 

Dzień 5 – Sankt Petersburg ok. 50 km.

Śniadanie. Rejs statkiem po kanałach i rzekach "Wenecji Północy" z widokami na zabytki, mosty i parki miasta. Po rejsie zwiedzanie muzeum państwowego Ermitaż wraz z wystawą Impresjonistów – jednego z największych światowych zbiorów dzieł sztuki. Zobaczą Państwo perły kolekcji Ermitażu – sale reprezentacyjne pałacu Zimowego, arcydzieła Leonardo da Vinci, Rafaela, Rembrandta, Rubensa. Po południu odwiedzimy muzeum Faberge, które mieści się w całkowicie odrestaurowanym, jednym z najpiękniejszych pałaców Petersburga - Szuwałowskim. Kolekcja muzeum mieści ponad 4000 eksponatów rodzin królewskich z dworów całej Europy, dzięki różnorodności i jakości zbiorów zaliczana jest do najciekawszych w Europie. W muzeum można zobaczyć jedyną w swoim rodzaju kolekcję dziewięciu Jaj Faberge. Czas wolny na Newskim Prospekcie. W wolnym czasie można odwiedzić inne muzea. Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 6

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do kraju.

 

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym LOT Warszawa-Petersburg-Warszawa (w naszym biurze wygodny bezpośredni lot trwający 2 godziny)
 • opieka polskojęzycznego rezydenta w Petersburgu
 • ubezpieczenie KL (30 000 EUR), NNW i bagaż
 • 5 noclegów w hotelu*** - pokoje 2 osobowe z możliwością jednej dostawki
 • wyżywienie: 5 śniadań (bufet)
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Gwarancja stałej ceny do 28.02.2018

Cena nie zawiera:

 • na zapytanie przeloty z lotnisk lokalnych (Gdańsk, Szczecin, Poznań, Kraków, Wrocław)
 • opłata wizowa i pośrednictwo 400 zł./os. - obowiązkowo płatne przy wykupieniu wycieczki
 • wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim z furszetem 200 zł. (płatne przy rezerwacji)
 • nocna wycieczka w godzinach 0:00–2:00 "Zwodzone Mosty" (czas trwania ok. 2 godziny) ok. 20 EUR/os.
 • podstawowy pakiet realizacji programu: przewodnicy; system Tour Guide; 5 obiadokolacji serwowanych w hotelach lub na mieście; bilety wstępu: Ermitaż (z impresjonistami), Peterhof – ogród dolny, Carskie Sioło – pałac Katarzyny i ogród, Sobór Św. Izaaka, twierdza Piotra i Pawła, Cerkiew Zbawiciela na krwi, Aleksandro-Newska Ławra, rejs statkiem, rejs wodolotem, Muz. Faberge, komfortowy bus lub autokar podczas zwiedzania – cena pakietu 170 EUR (obligatoryjnie płatne pilotowi wycieczki)
 • wydarzenia kulturalne (balet, opera itp.) na zapytanie w zależności od repertuaru i miejsca

 

 

Rosja
termindnicena od osoby
od:29.04.2017 do:06.05.2017
86000 PLN 4500 PLN
od:10.06.2017 do:17.06.2017
86000 PLN  4500 PLN

od:22.07.2017 do:29.07.2017
8
6000 PLN  4500 PLN

od:12.08.2017 do:19.08.2017
86000 PLN  4500 PLN

od:16.09.2017 do:23.09.2017
8
6000 PLN  4500 PLN

           Kolorem czerwonym wycieczka potwierdzona

Rosja
termindnicena od osoby
od:30.04.2017 do:04.05.2017
53299 PLN 2804 PLN
od:12.06.2017 do:16.06.2017
53399 PLN  2889 PLN

od:17.07.2017 do:21.07.2017
5
3099 PLN  2634 PLN

od:14.08.2017 do:18.08.2017
53199 PLN  2719 PLN

od:11.09.2017 do:15.09.2017
5
3199 PLN  2719 PLN

           Kolorem czerwonym wycieczka potwierdzona

 

Dzień 1

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie 2 godziny przed wylotem. Przelot do Rygi. Spotkanie na lotnisku z pilotem.  Po południu  zwiedzanie m.in: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia”, Ratusz, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, kościół Św. Jakuba, budynek parlamentu, Pomnik Wolności. Najpiękniejsza secesja. Obiadokolacja. Nocleg w Rydze.

Dzień 2

Śniadanie. Łotwa ma do zaoferowania też piękne parki narodowe. Przejazd do Parku Narodowego Rzeki Gaui. Zwiedzanie Siguldy, która słynie z pięknych krajobrazów – nazywana jest "Szwajcarią Łotewską". Zobaczymy ruiny zamku oraz odbędziemy spacer do Jaskini Gutmana – największej naturalnej groty w krajach nadbałtyckich. Kolejnym punktem będzie miasteczko Tauraida z gotyckim zamkiem z czerwonej cegły. Po południu przejazd wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Przy sprzyjającej pogodzie czas wolny na jednej z plaż. Wieczorem przyjazd do Tallina, obiadokolacja, nocleg. 

Dzień 3

Suchy prowiant na dzień w Helsinkach. Przejazd na prom. Śniadanie na promie w formie bufetu. Przepłynięcie promem do Helsinek, przejazd do Soboru Uspieńskiego i zwiedzanie świątyni, przejazd do Kanavaterminaali, przejście do przystanku tramwaju morskiego, przepłynięcie na Suomenlinnę (ok.15minut) gdzie znajduje się największa na Bałtyku twierdza obronna, piesze zwiedzanie wyspy. Powrót do miasta, przerwa na spacer po Kauppatori (zakup pamiątek). Następnie zwiedzanie miasta – plac Senacki z katedrą luterańską, Esplanadi, terminal olimpijski, park Kaivopuisto, przejazd nabrzeżem, pchli targ, Bulevaardi, ul. Mannerheima, teatr szwedzki, Stockmann, pomnik Mannerheima, kościół w skale, cmentarz Hietalahti (z grobami Kekkonena i Mannerheima), pomnik Sybeliusa, stadion olimpijski, opera narodowa, Finlandia Talo (konferencja KBWE 1975), główny dworzec kolejowy, teatr narodowy. Obiadokolacja na promie bogaty bufet all inclusive, powrót do Tallinna w godzinach nocnych, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Zwiedzanie Tallina m.in: Zwiedzanie górnego miasta: wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, budynek Parlamentu Estonii, Kościół luterański NMP, tarasy widokowe, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata (na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurową akcję ORP Orzeł). Dolne miasto. Średniowieczne ulice - Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, Apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, kościół św. Olafa. Czas wolny. Estonia to nie tylko starówki miast ale też piękna przyroda. Po południu wyjazd wzdłuż typowego estońskiego wybrzeża z klifami, wodospadami, platformami widokowymi i plażami z wielkimi głazami. Zrobimy przystanek w Muraste gdzie na jednym z klifów została wybudowana platforma widokowa. Następnie przejazd na ponad 30 metrowy klif w Turisalu, z którego rozpościera zapierający dech w piersiach widok. Na koniec wycieczki  poza miasto czeka nas jeden z ciekawszych wodospadów estońskich, wodospad Keila-Jola szeroki na ponad 50 metrów i wysoki na 6 metrów, który tworzy rzeka Keila. Powrót do Tallina, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do polski.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym Warszawa - Ryga oraz Tallin-Warszawa
 • 4 noclegi w hotelach *** (3 w Tallinie, 1 w Rydze) w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • wyżywienie: 4 śniadania(bufet), 1 suchy prowiant, 3 obiadokolacje serwowane w restauracji hotelowej lub na mieście, 1 obiadokolacja na promie all inclusive
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie AXA KL, NNW i BP
 • gwarancja stałej ceny (cena nie zmieni się bez względu na wahania kursów walut, wzrostu cen paliw) przy rezerwacji do 03.02.2019

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu, transfery, opłaty promowe, opłaty rezerwacyjne, zestaw Tour Guide oraz usługi lokalnych przewodników 120 EUR (obligatoryjnie płatne pilotowi wycieczki)

Uwagi:

 • Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego:  400 zł
 • Wycieczka zostanie zrealizowana przy zgłoszeniu się minimum 15 osób na 14 dni przed rozpoczęciem imprezy.