Dzień 1

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie 2 godziny przed wylotem. Przelot do Rygi. Spotkanie na lotnisku z pilotem.  Po południu  zwiedzanie m.in: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia”, Ratusz, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, kościół Św. Jakuba, budynek parlamentu, Pomnik Wolności. Najpiękniejsza secesja. Obiadokolacja. Nocleg w Rydze.

Dzień 2

Śniadanie. Łotwa ma do zaoferowania też piękne parki narodowe. Przejazd do Parku Narodowego Rzeki Gaui. Zwiedzanie Siguldy, która słynie z pięknych krajobrazów – nazywana jest "Szwajcarią Łotewską". Zobaczymy ruiny zamku oraz odbędziemy spacer do Jaskini Gutmana – największej naturalnej groty w krajach nadbałtyckich. Kolejnym punktem będzie miasteczko Tauraida z gotyckim zamkiem z czerwonej cegły. Po południu przejazd wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Przy sprzyjającej pogodzie czas wolny na jednej z plaż. Wieczorem przyjazd do Tallina, obiadokolacja, nocleg. 

Dzień 3

Suchy prowiant na dzień w Helsinkach. Przejazd na prom. Śniadanie na promie w formie bufetu. Przepłynięcie promem do Helsinek, przejazd do Soboru Uspieńskiego i zwiedzanie świątyni, przejazd do Kanavaterminaali, przejście do przystanku tramwaju morskiego, przepłynięcie na Suomenlinnę (ok.15minut) gdzie znajduje się największa na Bałtyku twierdza obronna, piesze zwiedzanie wyspy. Powrót do miasta, przerwa na spacer po Kauppatori (zakup pamiątek). Następnie zwiedzanie miasta – plac Senacki z katedrą luterańską, Esplanadi, terminal olimpijski, park Kaivopuisto, przejazd nabrzeżem, pchli targ, Bulevaardi, ul. Mannerheima, teatr szwedzki, Stockmann, pomnik Mannerheima, kościół w skale, cmentarz Hietalahti (z grobami Kekkonena i Mannerheima), pomnik Sybeliusa, stadion olimpijski, opera narodowa, Finlandia Talo (konferencja KBWE 1975), główny dworzec kolejowy, teatr narodowy. Obiadokolacja na promie bogaty bufet all inclusive, powrót do Tallinna w godzinach nocnych, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Zwiedzanie Tallina m.in: Zwiedzanie górnego miasta: wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, budynek Parlamentu Estonii, Kościół luterański NMP, tarasy widokowe, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata (na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurową akcję ORP Orzeł). Dolne miasto. Średniowieczne ulice - Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, Apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, kościół św. Olafa. Czas wolny. Estonia to nie tylko starówki miast ale też piękna przyroda. Po południu wyjazd wzdłuż typowego estońskiego wybrzeża z klifami, wodospadami, platformami widokowymi i plażami z wielkimi głazami. Zrobimy przystanek w Muraste gdzie na jednym z klifów została wybudowana platforma widokowa. Następnie przejazd na ponad 30 metrowy klif w Turisalu, z którego rozpościera zapierający dech w piersiach widok. Na koniec wycieczki  poza miasto czeka nas jeden z ciekawszych wodospadów estońskich, wodospad Keila-Jola szeroki na ponad 50 metrów i wysoki na 6 metrów, który tworzy rzeka Keila. Powrót do Tallina, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do polski.

Cena zawiera:

  • przelot samolotem rejsowym Warszawa - Ryga oraz Tallin-Warszawa
  • 4 noclegi w hotelach *** (3 w Tallinie, 1 w Rydze) w pokojach 2-osobowych z łazienkami
  • wyżywienie: 4 śniadania(bufet), 1 suchy prowiant, 3 obiadokolacje serwowane w restauracji hotelowej lub na mieście, 1 obiadokolacja na promie all inclusive
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie AXA KL, NNW i BP
  • gwarancja stałej ceny (cena nie zmieni się bez względu na wahania kursów walut, wzrostu cen paliw) przy rezerwacji do 03.02.2019

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu, transfery, opłaty promowe, opłaty rezerwacyjne, zestaw Tour Guide oraz usługi lokalnych przewodników 120 EUR (obligatoryjnie płatne pilotowi wycieczki)

Uwagi:

  • Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie
  • Dopłata do pokoju 1-osobowego:  400 zł
  • Wycieczka zostanie zrealizowana przy zgłoszeniu się minimum 15 osób na 14 dni przed rozpoczęciem imprezy.